Napsali o nás v Hospodářských Novinách

Napsali o nás v Hospodářských Novinách

článek převzat z Hospodářských Novin

České strojírenské podniky bodují v Rusku, především v energetice

Tuzemské firmy se včera v Jekatěrinburgu dohodly se svými ruskými partnery na dalších kontraktech za několik miliard korun.
Skupina CEE Investment holding se bude podílet na výstavbě energetické infrastruktury v celkové hodnotě 125 milionů eur (3,2 miliardy Kč).
Společnost Vítkovice Machinery se zúčastní projektu využití stlačeného plynu jako paliva ve Sverdlovské oblasti, k čemuž podepsala kontrakt za zhruba 20 milionů eur (518 milionů Kč).
Firmy Šmeral Brno a Roboterm Chotěboř zase s ruským partnerem Reltec založí společný podnik v oblasti strojírenství.
Dohody byly podepsány v úvodu česko-ruské konference o obchodní spolupráci, kterou zahájil premiér Petr Nečas. Už v úterý se české a ruské podniky dohodly na projektech za několik miliard korun.
Podle informací, které ČTK poskytl ředitel Komory pro hospodářské styky se SNS (Sdružením nezávislých států) František Masopust, bylo včera v Jekatěrinburgu uzavřeno pět dohod.
Společnost SKEX, která je součástí skupiny CEE Investment holding, by měla v uralském regionu vybudovat energetickou infrastrukturu pro developerskou společnost Green Park. "Na jeden projekt už máme technické podmínky schválené (ruským plynárenským monopolem) Gazpromem, další dva projekty jsou ve stadiu přípravy," řekla Natálie Pančáková, ředitelka SKEX pro zastoupení v Rusku.
Společná strojírenská firma, na které se podílejí české podniky Šmeral Brno a Roboterm Chotěboř, by měla českým firmám zajistit lepší přístup na ruský a ruskojazyčný trh, zejména u dodávek pro státní nebo státem spoluvlastněné společnosti. Brněnská firma vyrábí tvářecí stroje, chotěbořský podnik a jekatěrinburský Reltec pak ohřevní zařízení pro tyto stroje. Všechny tři společnosti spolu dlouhodobě spolupracují.
Další kontrakt za zhruba 12 milionů eur (311 milionů Kč) byl uzavřen mezi společností Alta a ruskou ETPK a týká se nového závodu na žárové zinkování. Z České republiky bude pro tento závod dodána kompletní technologie.
Jekatěrinburg a Sverdlovská oblast patří podle premiéra Nečase mezi nejvýkonnější části Ruska a jsou pro české podniky perspektivní mimo jiné kvůli vysokému podílu těžby zemního plynu a ropy.
"České firmy jsou tady velmi aktivní - několik projektů už běží v oblasti chemického průmyslu nebo těžkého strojírenství či dodávek českých letadel L-410," prohlásil premiér Nečas.

3,2 miliardy Kč

činí výše kontraktu, který s ruskými partnery podepsala česká skupina CEE Investment holding. Bude se podílet na výstavbě energetické infrastruktury na Urale.

 

Aktuality

PF 2017

14.12.2016 Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2017 přeje ROBOTERM Chotěboř. více...

Výklopník košů VK 01

18.10.2016 Výklopník Košů VK 01 je určen k vysypávání polotovarů z přepravního koše o níže uvedených rozměrech. Hmotnost jednoho vysypávaného předmětu nesmí přesáhnout 5 kg/ks. Obsluha zaveze více...

Kompaktní středofrekvenční ohřívač KSO 800/1,5-A100

17.10.2016 Dodali jsme do společnosti STAKO - Červený Kostelec s.r.o kompaktní středofrekvenční ohřívač o výkonu 800 kW. Je určen k indukčnímu ohřevu ocelových přířezů kruhového nebo čtvercového průřezu na více...

Rekonstrukce indukčního ohřívače ITO 630/1-A-L

22.9.2016 Indukční ohřívač o výkonu 630 kW byl rekonstruován pro společnost HKS Forge s.r.o. Trnava a je určen k indukčnímu ohřevu ocelových přířezů kruhového průřezu na kovací teplotu. Důvodem k rekonstrukci bylo více...

Kompaktní středofrekvenční ohřívač KSO 1000/1,2-C25

26.8.2016 Kompaktní středofrekvenční ohřívač o výkonu 1000 kW je určen k indukčnímu ohřevu ocelových přířezů kruhového a čtvercového průřezu na kovací teplotu. Vstupní mechanizace umožňuje buď plně automatické více...

Kompaktní středofrekvenční ohřívač KSO 630/3-C25

15.8.2016 Kompaktní středofrekvenční ohřívač o výkonu 630 kW je určen k indukčnímu ohřevu ocelových přířezů kruhového průřezu na kovací teplotu. Vstupní mechanizace umožňuje buď plně automatické zakládání více...

doporučujeme: MARTENZIT, ŠMERAL BRNO, KOMAP, Šroubárna Kyjov, ŠKODA AUTO, OSTROJ, VÍTKOVICE CYLINDERS, MSV Metal Studénka, Kovárna VIVA, ŽĎAS
realizace webu Pavlíček.cz