Napsali o nás v Hospodářských Novinách

Napsali o nás v Hospodářských Novinách

článek převzat z Hospodářských Novin

České strojírenské podniky bodují v Rusku, především v energetice

Tuzemské firmy se včera v Jekatěrinburgu dohodly se svými ruskými partnery na dalších kontraktech za několik miliard korun.
Skupina CEE Investment holding se bude podílet na výstavbě energetické infrastruktury v celkové hodnotě 125 milionů eur (3,2 miliardy Kč).
Společnost Vítkovice Machinery se zúčastní projektu využití stlačeného plynu jako paliva ve Sverdlovské oblasti, k čemuž podepsala kontrakt za zhruba 20 milionů eur (518 milionů Kč).
Firmy Šmeral Brno a Roboterm Chotěboř zase s ruským partnerem Reltec založí společný podnik v oblasti strojírenství.
Dohody byly podepsány v úvodu česko-ruské konference o obchodní spolupráci, kterou zahájil premiér Petr Nečas. Už v úterý se české a ruské podniky dohodly na projektech za několik miliard korun.
Podle informací, které ČTK poskytl ředitel Komory pro hospodářské styky se SNS (Sdružením nezávislých států) František Masopust, bylo včera v Jekatěrinburgu uzavřeno pět dohod.
Společnost SKEX, která je součástí skupiny CEE Investment holding, by měla v uralském regionu vybudovat energetickou infrastrukturu pro developerskou společnost Green Park. "Na jeden projekt už máme technické podmínky schválené (ruským plynárenským monopolem) Gazpromem, další dva projekty jsou ve stadiu přípravy," řekla Natálie Pančáková, ředitelka SKEX pro zastoupení v Rusku.
Společná strojírenská firma, na které se podílejí české podniky Šmeral Brno a Roboterm Chotěboř, by měla českým firmám zajistit lepší přístup na ruský a ruskojazyčný trh, zejména u dodávek pro státní nebo státem spoluvlastněné společnosti. Brněnská firma vyrábí tvářecí stroje, chotěbořský podnik a jekatěrinburský Reltec pak ohřevní zařízení pro tyto stroje. Všechny tři společnosti spolu dlouhodobě spolupracují.
Další kontrakt za zhruba 12 milionů eur (311 milionů Kč) byl uzavřen mezi společností Alta a ruskou ETPK a týká se nového závodu na žárové zinkování. Z České republiky bude pro tento závod dodána kompletní technologie.
Jekatěrinburg a Sverdlovská oblast patří podle premiéra Nečase mezi nejvýkonnější části Ruska a jsou pro české podniky perspektivní mimo jiné kvůli vysokému podílu těžby zemního plynu a ropy.
"České firmy jsou tady velmi aktivní - několik projektů už běží v oblasti chemického průmyslu nebo těžkého strojírenství či dodávek českých letadel L-410," prohlásil premiér Nečas.

3,2 miliardy Kč

činí výše kontraktu, který s ruskými partnery podepsala česká skupina CEE Investment holding. Bude se podílet na výstavbě energetické infrastruktury na Urale.

 

Aktuality

Roboterm spol. s r.o. slaví již 25 let

22.12.2017 Vedení obchodní společnosti ROBOTERM spol.s r.o. Chotěboř organizuje každoročně ke konci roku setkání jak s bývalými, tak i současnými zaměstnanci firmy. Letos bylo toto setkání spojené s oslavou 25 let více...

PF 2018

11.12.2017 Děkujeme Vám za spolupráci v roce 2017 a do roku 2018 Vám přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů. Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018 přeje ROBOTERM Chotěboř. více...

Kompaktní středofrekvenční ohřívač KSO 800/1,2-C50

8.12.2017 Ohřívač je určen k indukčnímu ohřevu ocelových přířezů kruhového průřezu na kovací teplotu. Tyristorový měnič kmitočtu je zabudován ve skříni ohřívače, čímž dochází k úspoře zastavěného prostoru a odpadají více...

Tranzistorový měnič kmitočtu TRMK-R 50/15

30.11.2017 Tranzistorový měnič kmitočtu byl dodán do společnosti THK RHYTHM AUTOMOTIVE GmbH. Ve spojení se středofrekvenčním transformátorem a příslušným induktorem je určen k indukčnímu ohřevu více...

Tyristorový měnič kmitočtu TMK 800/1,5/08-04/V/H

21.11.2017 Dnes jsme dodali do společnosti Beltechnologia Minsk v Bělorusku měnič kmitočtu o výkonu 800 kW. Ve spojení s třífázovým oddělovacím transformátorem a zátěží ve formě ve formě paralelního oscilačního více...

Kompaktní středofrekvenční ohřívač KSO-T 400/4-C30

13.10.2017 Ohřívač je určen k indukčnímu ohřevu ocelových přířezů kruhového nebo čtvercového průřezu na kovací teplotu. Tranzistorový měnič kmitočtu je zabudován ve skříni ohřívače, čímž dochází k úspoře zastavěného více...

doporučujeme: MARTENZIT, ŠMERAL BRNO, KOMAP, Šroubárna Kyjov, ŠKODA AUTO, OSTROJ, VÍTKOVICE CYLINDERS, MSV Metal Studénka, Kovárna VIVA, ŽĎAS
realizace webu Pavlíček.cz