KOMPLETNÍ ZAŘÍZENÍ PRO INDUKČNÍ OHŘEV

ROBOTERM spol. s r.o. – Kompletní zařízení pro indukční ohřev

Navrhujeme a vyrábíme středofrekvenční indukční ohřívače pro různé průmyslové použití včetně zařízení pro manipulaci se studeným a horkým materiálem. Stovky vyrobených ohřívačů, 50 let zkušeností a vlastní vývoj nám umožňují vyrábět technicky vyspělé ohřívače, které splňují nejrůznější požadavky zákazníků, dosahují vysoké účinnosti, spolehlivosti, životnosti, snadné obsluhy a vysoké úrovně automatizace. Zajišťujeme pozáruční servis po celou dobu životnosti zařízení. Dodáváme náhradní díly, provádíme opravy a repase celého indukčního ohřívacího zařízení.

Jsme česká firma s počtem přibližně 50 zaměstnanců a sídlem v Chotěboři. Vývoj i výroba probíhají v areálu firmy ROBOTERM spol. s r.o.. Naše dílny jsou vybaveny potřebnými technologiemi: obrábění, ohýbání, svařování ocelí a neželezných kovů, povrchové úpravy, výroba žárobetonové vyzdívky. Díky převážně vlastní výrobě a úzké spolupráci mezi konstrukcí a výrobou můžeme pružně reagovat na nové zakázky a rychle uskutečnit náhlý servisní zásah.

Naše know-how zasahuje do mnoha oborů, které se uplatňují při návrhu indukčního ohřívače: silnoproud, elektronika, programování, měření a regulace, mechanika, hydraulika, pneumatika, termomechanika, materiály. Abychom mohli nabídnout vždy nejlepší řešení, využíváme počítačové simulace a testování. V některých oblastech spolupracujeme s českými univerzitami: FEL ČVUT Praha, FSI VUT Brno a FEL ZČU Plzeň.

Naše indukční ohřívače nacházejí využití v různých oblastech průmyslu:

  • tváření
  • tavení
  • povrchové kalení
  • žíhání
  • lisování za tepla
  • sušení

Jsme největším dodavatelem kovárenských indukčních ohřevů v České republice. Našimi nejvýznamnějšími českými odběrateli jsou: ŠMERAL Brno a.s., KOMAP Dědov s.r.o., Šroubárna Kyjov s.r.o., ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav, DEL a.s. Žďár nad Sázavou, Moravské Kovárny a.s. Jihlava, peform Chrudim s.r.o., PRATO s.r.o. Praha, OSTROJ a.s. Opava, VÍTKOVICE CYLINDERS a.s. Ostrava, MSV METAL Studénka a.s., KOVÁRNA VIVA a.s. Zlín, Řetězárna Česká Třebová s.r.o. a ŽĎAS a.s. Žďár nad Sázavou.

Naše zařízení znají i odběratelé v zahraničí, například v Alžírsku, Bělorusku, Číně, Finsku, Indii, Iránu, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Rusku, Saudské Arábii, Slovensku, Španělsku a na Ukrajině.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.