Napsali o nás v Hospodářských Novinách

Napsali o nás v Hospodářských Novinách

článek převzat z Hospodářských Novin

České strojírenské podniky bodují v Rusku, především v energetice

Tuzemské firmy se včera v Jekatěrinburgu dohodly se svými ruskými partnery na dalších kontraktech za několik miliard korun.
Skupina CEE Investment holding se bude podílet na výstavbě energetické infrastruktury v celkové hodnotě 125 milionů eur (3,2 miliardy Kč).
Společnost Vítkovice Machinery se zúčastní projektu využití stlačeného plynu jako paliva ve Sverdlovské oblasti, k čemuž podepsala kontrakt za zhruba 20 milionů eur (518 milionů Kč).
Firmy Šmeral Brno a Roboterm Chotěboř zase s ruským partnerem Reltec založí společný podnik v oblasti strojírenství.
Dohody byly podepsány v úvodu česko-ruské konference o obchodní spolupráci, kterou zahájil premiér Petr Nečas. Už v úterý se české a ruské podniky dohodly na projektech za několik miliard korun.
Podle informací, které ČTK poskytl ředitel Komory pro hospodářské styky se SNS (Sdružením nezávislých států) František Masopust, bylo včera v Jekatěrinburgu uzavřeno pět dohod.
Společnost SKEX, která je součástí skupiny CEE Investment holding, by měla v uralském regionu vybudovat energetickou infrastrukturu pro developerskou společnost Green Park. "Na jeden projekt už máme technické podmínky schválené (ruským plynárenským monopolem) Gazpromem, další dva projekty jsou ve stadiu přípravy," řekla Natálie Pančáková, ředitelka SKEX pro zastoupení v Rusku.
Společná strojírenská firma, na které se podílejí české podniky Šmeral Brno a Roboterm Chotěboř, by měla českým firmám zajistit lepší přístup na ruský a ruskojazyčný trh, zejména u dodávek pro státní nebo státem spoluvlastněné společnosti. Brněnská firma vyrábí tvářecí stroje, chotěbořský podnik a jekatěrinburský Reltec pak ohřevní zařízení pro tyto stroje. Všechny tři společnosti spolu dlouhodobě spolupracují.
Další kontrakt za zhruba 12 milionů eur (311 milionů Kč) byl uzavřen mezi společností Alta a ruskou ETPK a týká se nového závodu na žárové zinkování. Z České republiky bude pro tento závod dodána kompletní technologie.
Jekatěrinburg a Sverdlovská oblast patří podle premiéra Nečase mezi nejvýkonnější části Ruska a jsou pro české podniky perspektivní mimo jiné kvůli vysokému podílu těžby zemního plynu a ropy.
"České firmy jsou tady velmi aktivní - několik projektů už běží v oblasti chemického průmyslu nebo těžkého strojírenství či dodávek českých letadel L-410," prohlásil premiér Nečas.

3,2 miliardy Kč

činí výše kontraktu, který s ruskými partnery podepsala česká skupina CEE Investment holding. Bude se podílet na výstavbě energetické infrastruktury na Urale.

 

Aktuality

PF 2021

10.12.2020 Děkujeme Vám za spolupráci v roce 2020 a do roku 2021 Vám přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů. Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021 přeje ROBOTERM Chotěboř. více...

Článek v 72. čísle časopisu Kovárenství

6.11.2020 V 72. čísle časopisu Kovárenství byl otištěn článek Ing. Jindřicha Calty pod názvem Optimální indukční ohřívací proces pro tváření. V článku popisuje důležitost správné volby indukčního ohřívače. více...

Indukční žíhací zařízení

20.2.2020 Indukční žíhací stroje jsou navrženy pro tepelné zpracování svarových spojů tak... více...

Předvánoční setkání se zaměstnanci 2019

21.12.2019 Vedení obchodní společnosti ROBOTERM spol.s r.o. Chotěboř organizuje každoročně ke konci roku setkání jak s bývalými, tak i současnými zaměstnanci firmy. Ani letošní rok neby vyjímkou. V pátek 13.12. 2019 více...

PF 2020

10.12.2019 Děkujeme Vám za spolupráci v roce 2019 a do roku 2020 Vám přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů. Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020 přeje ROBOTERM Chotěboř. více...

Navštívili jsme veletrh v Düsseldorfu

27.6.2019 Ve dnech 25. – 29. června 2019 se opět po čtyřech letech otevřely brány největší světové události na poli ohřevu kovů pro jejich následné zpracování – The Bright World of Metals 2019. Výstavní plocha více...

doporučujeme: MARTENZIT, ŠMERAL BRNO, KOMAP, Šroubárna Kyjov, ŠKODA AUTO, OSTROJ, VÍTKOVICE CYLINDERS, MSV Metal Studénka, Kovárna VIVA, ŽĎAS
realizace webu Pavlíček.cz